С разрешението и на областния управител на Перник и решение на пернишкия общински съвет, до провеждането на конкурс фирма ТК "Бус Перник" в продължение на шест месеца ще превозва пътници от село Драгичево до столицата, пише Съперник. Рейсът ще тръгва от пернишката автогара сутрин в 7,10 часа, от столичаната автогара "Запад" - в 17,30 часа. Около 50 пътуващи за и от работа ще ползват новата придобивка. Автобусът ще минава и през Горно Драгичево. По искане на кметовете на квартал Църква и селата Кралев дол и Студена, Община Перник е разработила допълнителни курсове към междуобластната линия София - Перник, които вече са утвърдените от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
До провеждането на конкурс за постоянен превозвач, също за шест месеца пътуващите ще бъдат обслужвани от фирма "ВИ - ЕМ" ЕООД.
Източник: Стандарт
