Начало
Начало

Моторизирани ченгета ще патрулират по селата

Изпратено от vivi1985 на 2 Септември, 2009 - 14:58
motor.jpg

Моторизирани полицаи ще обикалят селата в Пернишко, пише Стандарт. Служителите на реда са от Общинска полиция и ще съдействат при необходимост на селските кметове. Това разпореди кметът на Перник Росица Янакиева.

Два екипа с по двама униформени ще дежурят в най- голямото пернишко кметство Изток и в централната градска част, а трети екип с трима полицаи ще бъде на разположение на общинските служители.

 Изцяло се реорганизира работата на общинската полиция каза Янакиева. Досега служителите в звеното само са охранявали общинската сграда. Отсега нататък общинските полицаи ще си вършат работата както трябва и ще се грижат за спазването на Наредба № 1 за опазване на обществения ред.

Съгласно договор с Областната дирекция на МВР, общинската управа е създала заетост на 10-има полицаи, които са нейно подчинение и разпореждане.

Реорганизацията вече влезе в сила. За нощна охрана на общинската сграда ще има друг режим. Нея ще извършват дежурните по Гражданска защита, които ще бъдат преместени на първия етаж в администрацията.

Източник:Вестник"Стандарт"

  • Share
© Dragichevo.com