Драгичевци отбелязаха в събота Голяма Богородица в храма "Успение Богородично" в селото.Празника почетоха повече от 200 души.Службата започна в 09:00 часа и продължи до 12:00 часа.Отец Стоян освети вода и раздаде на богомолците!За празника бяха дарени месо и продукти от жители на Драгичево за курбан!Вкусната гозба беше раздадена на присъстващите.Празника почетоха и големи и малки, присъстваха дори и другоселци и софянци!
За развлечение на мълчуганите имаше сергии с детски играчки, а за всички останалите имаше шатра с наливна бира и скара, което беше добро продължение на събитието.Хора прииждаха чак до 17:00часа!Мога да кажа на тези, които не присъстваха-Догодина не пропускайте!
