Начало
Начало Блогове

Блог lusi

Поредното първо място за "Майсторите на танца" към НЧ "Пробуда-1922г." - Драгичево

Изпратено от lusi на 15 Август, 2011 - 15:02

Запомнящо, впечатляващо, грандиозно беше участието ни вчера на 14.08. в Невестино на фестивала "Струма пее".

  • 5 коментара
  • Прочетете повече

Поредното първо място за "Майсторите на танца" към НЧ "Пробуда-1922г." - Драгичево

Изпратено от lusi на 15 Август, 2011 - 15:02

Запомнящо, впечатляващо, грандиозно беше участието ни вчера на 14.08. в Невестино на фестивала "Струма пее".

  • Прочетете повече

Поредната машинация за ул. "В. Левски" в с. Драгичево

Изпратено от lusi на 13 Август, 2011 - 11:08

По изграждане на улици - съобразно възможностите се насочихме към решаване проблемите в крайните

  • 3 коментара
  • Прочетете повече

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАС - "МАЙСТОРИТЕ НА ТАНЦА"! ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ПЕРНИК!

Изпратено от lusi на 6 Юни, 2011 - 16:29

От понеделник /06.06./ до неделя /12.06/ в часа на предаването  "Надиграй ме" от 21.45 часа по БНТ САТ /СВЯТ/, всички вие приятели на народните танци, приятели на Перник, можете да изпратите д

  • 3 коментара
  • Прочетете повече

"Майсторите на танца" - НЧ "Пробуда - 1922 г." - Драгичево на живо в БНТ

Изпратено от lusi на 30 Май, 2011 - 23:32

"Майсторите на танца" с нови успехи

23.05.2011 22:22

  • Прочетете повече

"СУПЕР ОБСЛУЖВАНЕ И ВНИМАНИЕ" В БИВШИЯ -НАСТОЯЩ ЗАВОД "ПЕКТИН"

Изпратено от lusi на 31 Март, 2011 - 19:07

Е и това ми се случи. Отивайки на "портата" на "Пектин" , естествено заключена и в двора куп кучета се появи от будката на пазача един "господин".

  • 4 коментара
  • Прочетете повече

Видеоклип на "Майсторите на танца" - любители

Изпратено от lusi на 1 Октомври, 2010 - 16:07

На 02 и 03.10.2010 г. от 18.30 часа по кабелна телевизия "Кракра" ще бъдат излъчени видеоклипове на "Майсторите на танца" - любители при НЧ "Пробуда - 1922г." - с.

  • 2 коментара
  • Прочетете повече

Предстоящи участия във фестивали на самодейци от НЧ"Пробуда - 1922г." - Драгичево

Изпратено от lusi на 18 Юни, 2010 - 17:05

На 26.06.2010 година детските формации към читалището ще вземат участие в ъв фестивала "Слънце иде" - с. Дрен

  • Прочетете повече

Турне на "Майсторите на танца"

Изпратено от lusi на 18 Май, 2010 - 16:12

"Майсторите на танца" към НЧ "Пробуда" - Драгичево взеха участие в празниците посветени на детето в Северен Кипър от 18 до 26 април.

  • 1 коментар
  • Прочетете повече

Кърменето в извънредни ситуации

Изпратено от lusi на 4 Август, 2009 - 12:34

На 04.08.2009 година от 10.00 часа по инициатива на НЧ "Пробуда" - с. Драгичево беше организиран ден посветен на Световната седмица на кърменето. Гости бяха: г-жа Емилия Велинова - председател на Български национален комитет "Заедно за децата", г-жа Любка Лазарова - читалищен секретар на НЧ "Елин Пелин" - Перник, д-р Тодорова и мед. сестра Боряна Радославова. Присъстваха млади майки заедно с бебетата и "баби", както и бременни жени. Дискутирани бяха 101 причини "за " кърменето.По време на дискусията майките гледаха и филма посветен на темата.

Участия във фестивали на самодейци от НЧ"Пробуда" - Драгичево

Изпратено от lusi на 24 Март, 2009 - 14:26

Самодейни колективи към читалището взеха участия във фестивали:

- 21.03. - любителската група /възрастни/ за български народни танци взе участие в ІІІ Национален фестивал за народни хора "Хоро се вие, извива" в спортна зала "Триадица", организиран от НЧ "Д. Динев" - София. Групата получи грамота и сувенири;

- 22.03. - сурвакарската група взе участие във ІІ Национален фестивал на белия щъркел, организиран от НЧ "Св. Иван Рилски" - с. Мрамор. Групата получи грамота за участие, диплом и парична награда за спечелено І място.

Сто и десет години от рождението на Панчо Владигеров

Изпратено от lusi на 17 Март, 2009 - 21:34

На 13.03.2009 година в библиотеката на читалище "Пробуда" - село Драгичево се състоя беседа с ученици от местното училище на тема : "Автобиография и творчество на композитора, твореца, пианиста и музикалния педагог".

  • 1 прикрепен файл

УЧАСТИЕ НА СУРВАКАРСКАТА ГРУПА В МОМИН ПРОХОД

Изпратено от lusi на 4 Март, 2009 - 13:22

СУРВАКАРСКАТА ГРУПА КЪМ НЧ "ПРОБУДА" СЕЛО ДРАГИЧЕВО ВЗЕ УЧАСТИЕ В ШЕСТИ КУКЕРСКИ СЪБОР "ПОКЛАДИ 2009" В МОМИН ПРОХОД. ЗА ДОБРОТО ПРЕДСТАВЯНЕ ГРУПАТА ПОЛУЧИ ПАРИЧНА НАГРАДА, ГРАМОТА И СУВЕНИРИ. НАГРАДИ ПОЛУЧИХА И НАЙ-ВЪЗРАСТНИЯТ УЧАСТНИК - СТОЯН ТАНЕВ - 81 Г., И НАЙ-МАЛКИЯТ - ВЛАДИСЛАВ ВЕСЕЛИНОВ -2Г.

  • 1 коментар
  • 1 прикрепен файл

"ТОДОРОВДЕН"

Изпратено от lusi на 4 Март, 2009 - 13:04

КАНИМ НАСЕЛЕНИЕТО И ГОСТИТЕ НА СЕЛО ДРАГИЧЕВО НА "ТОДОРОВДЕН" НА 07.03.2009 ГОДИНА.

11.00 ЧАСА - ПРЕД ЧЕРКВАТА - ПРАЗНИЧЕН ВОДОСВЕТ;

12.30 ЧАСА - В"СТАРО СЕЛО" - СЪСТЕЗАНИЯ С ДЖИПОВЕ;

14.00 ЧАСА - В "СТАРО СЕЛО" - КОННИ НАДБЯГВАНИЯ.

ПРАЗНИКА Е ФИНАНСОВО ОБЕЗПЕЧЕН ОТ СПОНСОРИ.

от кметството, читалището и инициативен комитет

Участие във фестивал

Изпратено от lusi на 27 Февруари, 2009 - 13:04

На 01.03.2009 г. сурвакарската група към НЧ "Пробуда" - с. Драгичево ще вземе участие във фестивал в Момин проход.

  • 1 коментар
© Dragichevo.com